Wypożyczalnia cykliniarki Katowice, Tychy, Mikołów

Katowice, Siedliska 10 | 8:00 – 16:00

Jak, czym i dlaczego czyli wszystko co musisz wiedzieć zanim wynajmiesz sprzęt i zaczniesz samodzielnie cyklinować podłogę.

Aby przeprowadzić proces szlifowania podłogi tak jak profesjonaliści potrzebne są 3 cykliniarki! Tak aż trzy maszyny aby skutecznie, szybko i profesjonalnie wykonać cyklinowanie podłogi. Ale dlaczego właśnie tak?

  • Cykliniarka bębnowa – zapewnia ona szybkie zdarcie starej warstw wierzchniej. Dzięki wadze 60-80kg oraz bardzo szybko obracającemu się bębnowi daje szybkie efekty. Cykliniarka ta dotyka podłogi w liniowo dlatego ważne jest aby równo się poruszać pasami z zakładką 50%. Szlifowanie podłogi. WAŻNE: Bęben na podłogę kładziemy „w ruchu” oraz tak samo, podnosimy bęben na końcu przejścia.

    

   Cykliniarka bębnowa

  • Cykliniarka krawędziowa, brzegowa – dzięki bardzo szybko obracającemu się dyskowi oraz małej powierzchni styku pozwala na bardzo szybkie szlifowanie krawędzi.  Tak jak w przypadku cykliniarki bębnowej nie można szlifować tylko w jednym miejscu, powinno się wykonywać płynne ruchy przód – tył i na boki. Startujemy w ruchu i kończymy podnosząc dysk w górę.

    

   Cykliniarka do krawędzi

  • Polerka, cykliniarka planetarna – używana po to aby wyrównać statecznie wszystkie pozostałe nierówności. Cykliniarka ma dużą powierzchnię styku dlatego świetnie sobie radzi z ostatnim szlifowaniem, nie uszkadza powierzchni. Tutaj kierunek pracy nie ma takiego znaczenia. Przechodzimy pasami kawałek po kawałku.
   Cykliniarka polerka

Kolejne o co powinno się zadbać to odpowiedni dobór papierów do cykliniarek.

   • Cykliniarka bębnowa. Zaczynamy od 36 lub 40 i cyklinujemy kolejno papierami o gradacji 60 potem 100. Lub zaczynamy od 36 potem 50 następnie 80 a na koniec 120. Naczelną zasadą jest to że nie przeskakujemy więcej niż 1 gradacji papieru. Jeśli podłoga jest bardzo równa to możemy zacząć od papieru o gradacji 60. Jeśli podłoga jest bardzo nierówna warto zacząć od gradacji 36.
    36 40 50 60 80 100 120 150
    Gradacje papieru w czasie cyklinowania
   • Cykliniarka krawędziowa. Szlifowanie nią wykonujemy analogicznymi gradacjami jak cykliniarką bębnową. Przed  każdą zmianą papierów ściernych z mniejszych gradacji na większe na mniejsze cykliniarki bębnowej wykonujemy analogiczne szlifowanie krawędzi takimi samymi gradacjami jak cykliniarką bębnową. Liczba szlifów i gradacje papierów ściernych  cykliniarki bębnowej i krawędziowej powinna być taka sama. 
   • Cykliniarka – polerka używana jest na samym końcu. Najlepiej zacząć papierem o gradacji 80 lub 100 i skończyć na papierach o gradacji 120 lub 150. Gradację 150 stosujemy jeśli chcemy wykończenia na bardzo wysoki połysk.

Kolejne o czym warto pamiętać to kierunki poruszania się cykliniarką.

 • Cykliniarka bębnowa – kierunek pierwszego cyklinowania pod katem pozwala na uniknięcie fali. Dzięki temu cykliniarka będzie miała równy nacisk i pozwala na uzyskanie równej powierzchni.
 • Cykliniarka krawędziowa – kieruj dysk do krawędzi, po czym powrót i na koniec przejazd wzdłuż krawędzi. To pozwoli na uzyskanie równej powierzchni po cyklinowaniu.

 • Cykliniarka polerka nie ma większego znaczenia kierunek byle przeprowadzić szlifowanie całej powierzchni i nie pominąć ani kawałka.