Wypożyczalnia cykliniarki Katowice, Tychy, Mikołów

Katowice, Siedliska 10 | 8:00 – 16:00

Do czego służy cykliniarka?

Cykliniarka, znana również jako szlifierka do parkietu lub parkieciarka, to maszyna stosowana w branży podłogowej do szlifowania i wykańczania powierzchni drewnianych podłóg, zwłaszcza parkietu i desek podłogowych. Służy do przywrócenia estetycznego wyglądu drewnianych podłóg, usuwania zadrapań, plam, ubytków i innych uszkodzeń, a także wyrównywania powierzchni.

Oto kilka zastosowań cykliniarki:

 1. Szlifowanie podłóg drewnianych:
  • Cykliniarki są wykorzystywane głównie do szlifowania powierzchni drewnianych podłóg, takich jak parkiety, deski podłogowe czy podłogi z drewna litego. Mogą one skutecznie usuwać warstwę starego lakieru, farby, zarysowań i innych niedoskonałości.
 2. Przygotowanie podłóg przed odnowieniem:
  • Przed ponownym nałożeniem lakieru, oleju czy innego wykończenia, cykliniarka jest używana do przygotowania powierzchni poprzez usunięcie starego wykończenia i przywrócenie gładkości drewna.
 3. Usuwanie zadrapań i plam:
  • Cykliniarka może być stosowana do miejscowego usuwania zadrapań, plam czy ubytków w drewnianych podłogach, przywracając jednolity i estetyczny wygląd.
 4. Wyrównywanie nierówności:
  • W przypadku, gdy podłoga posiada nierówności, cykliniarka może pomóc w ich wyrównaniu, tworząc płaską i gładką powierzchnię.
 5. Przywracanie starej podłogi:
  • Cykliniarki są używane do odświeżania starych drewnianych podłóg, które z biegiem czasu mogą ulegać zużyciu, tracąc swój pierwotny blask.
 6. Prace remontowe i renowacyjne:
  • Cykliniarki są niezbędne w pracach remontowych, zwłaszcza w renowacji starych budynków, gdzie konieczne jest przywrócenie dawnej świetności drewnianych podłóg.
 7. Szlifowanie na etapie układania podłóg:
  • Przed nałożeniem lakieru czy oleju, cykliniarki są również używane w procesie wykańczania nowo układanych drewnianych podłóg, aby uzyskać jednolitą i gładką powierzchnię.

Przed użyciem cykliniarki ważne jest, aby przestrzegać instrukcji obsługi oraz stosować się do zaleceń dotyczących rodzaju drewna i warunków pracy. Ponadto, noszenie odpowiednich środków ochrony osobistej, takich jak gogle i maska, jest niezbędne dla bezpieczeństwa operatora.