Wypożyczalnia cykliniarki Katowice, Tychy, Mikołów

Katowice, Siedliska 10 | 8:00 – 16:00

Do czego służy cykliniarka?

Cykliniarka, znana również jako szlifierka podłogowa, jest narzędziem wykorzystywanym do szlifowania i wykańczania powierzchni drewnianych podłóg. Służy głównie do usuwania nierówności, zarysowań, plam oraz warstw starego lakieru lub farby z drewnianej podłogi, przygotowując ją do kolejnych etapów wykończenia. Cykliniarki wykorzystywane są zarówno w procesie renowacji istniejących podłóg, jak i w przygotowaniu nowych powierzchni przed nałożeniem lakieru, oleju lub innego wykończenia.

Cykliniarka składa się z wirującego dysku lub walca, na którym umieszczane są różnego rodzaju ścierniwa, np. papier ścierny lub tarcze szlifierskie. Podczas pracy, urządzenie usuwa materiał z powierzchni podłogi, pozostawiając ją gładką i przygotowaną do dalszego wykończenia.

Cykliniarki mogą być zasilane elektrycznie lub pneumatycznie, a ich konstrukcja może się różnić w zależności od rodzaju i rozmiaru powierzchni, które mają być szlifowane. Są one stosowane nie tylko do podłóg drewnianych, ale także do szlifowania innych twardych powierzchni, takich jak parkiety, deski, czy nawet beton.